Упродовж 2015 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та його територіальних органів надали населенню 139,6 тис. адміністративних послуг. З них 98,7 тис., або 71% – на безоплатній основі. Інші 40,9 тис. (29%) надані на платній основі. Кошти у сумі 2,45 млн. гривень, сплачені громадянами за ці послуги, спрямували до загального фонду державного бюджету.

Найбільші надходження у сумі 1,89 млн. гривень отримали за послуги з надання відомостей у формі витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Землевпорядники Житомирщини надали 35,7 тис. таких послуг. Ще 397,2 тис. гривень надійшло за надані 2,5 тис. послуг з виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення. За інші види платних адмінпослуг бюджет отримав 163,7 тис. гривень.

Серед безоплатних адміністративних послуг найактуальніші запити стосувались проведення державної реєстрації земельних ділянок та видачі витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Такими послугами скористались 53,1 тис. громадян.

Найбільшу кількість адміністративних послуг землевпорядники надали громадянам в Житомирському районі – 14,0 тис. безоплатних та 7,5 тис. платних послуг.

 Для довідки:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування.

На Житомирщині надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин відбувається в 29 ЦНАПах. Громадяни можуть ознайомитися з адресами Центрів на офіційному сайті Держгеокадастру.