Упродовж 2021 року на території Житомирської області було вилучено із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва 127,5 га земель, з них 95,3 га сільськогосподарських і 32,2 га лісових угідь.

Фахівці нарахували 5,6 млн грн відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. З урахуванням виплат, нарахованих за попередні періоди, суб’єкти господарювання перерахували до бюджетів області кошти у сумі 5,9 млн грн.

Загалом на рахунках місцевих рад накопичені надходження від відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва на початок минулого року становили 40,6 млн грн. З них 9,2 млн грн упродовж року спрямували на землевпорядні, землеоціночні роботи та заходи з охорони земель Житомирщини.

Довідково:

Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов’язаних із сільсько- та лісогосподарським виробництвом.

Згідно зі статтею 209 Земельного кодексу України, кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.