Упродовж серпня 2020 року Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області як організатором земельних торгів продано права оренди на 14 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Землі загальною площею 457,6 га передано в оренду терміном на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

За підсумками земельних торгів розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки збільшився з 582,7 тис. грн до 1 082,9 тис. грн. Кошти щорічно надходитимуть до місцевих бюджетів Житомирщини.

Найвищі показники орендної ставки у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за цей період зафіксовано у Черняхівському районі на території Бежівської сільської ради (41%) та у Лугинському районі на території Повчанської сільської ради (24%).

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».