Фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області у співпраці з Обласним управлінням лісового та мисливського господарства провели ряд організаційних заходів з метою завершення робіт по оформленню права постійного користування земельними ділянками лісогосподарського призначення державної власності на території області та внесення даних про земельні ділянки до Державного земельного кадастру.

Так, під час спільної наради за участі керівників державних лісогосподарських підприємств фахівці визначили площі земель лісогосподарського призначення, на які необхідно замовити розроблення документації із землеустрою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру та оформлення права постійного користування.

Загальна площа земель, які використовуються державними лісогосподарськими підприємствами згідно з матеріалами лісовпорядкування складає 796,4 тис гектарів. З них право постійного користування оформлено на площі 718,8 тис гектарів. Дані до Державного земельного кадастру (Національної кадастрової системи) внесено на площу 469,1 тис. гектарів.

Залишаються неоформленими згідно вимог чинного законодавства понад 77,6 тис гектарів земель лісового фонду. Не внесено до Національної кадастрової системи дані про земельні ділянки загальною площею 315,5 тис гектарів.

Загальна площа земель лісового фонду, на яку необхідно розробити документацію із землеустрою, складає 156,5 тисяч гектарів. Державними лісогосподарськими підприємствами замовлено розроблення документації із землеустрою на загальну площу 155,9 тисяч гектарів.

За результатами проведеної наради керівники підприємств визначають обсяги робіт, які необхідно здійснити для оформлення права постійного користування на всі земельні ділянки, та ведуть перемовини із розробниками документації із землеустрою щодо вартості та строків виконання робіт.

Довідково:

Земельні ділянки лісогосподарського призначення за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

У Житомирській області функціонує 20 державних лісогосподарських підприємств та одна бюджетна установа (Поліський державний заповідник), які відносяться до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.