У квітні цього року Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області реалізувало на земельних торгах права оренди на 5 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 114,21 га.

За підсумками проведених торгів розмір річної орендної плати в середньому зріс до 78,82% від нормативної грошової оцінки земельних ділянок. За перший рік користування землею переможці торгів вже сплатили до місцевих бюджетів Житомирщини 556,9 тис. грн, що майже у 5 разів перевищує стартову ціну (114,2 тис. грн).

Найдорожче продано право оренди на земельну ділянку площею 20,75 га на території Городської сільської ради Коростишівського району, де стартова ціна піднялася з 12% до 147,47% від нормативної грошової оцінки та становила 137,1 тис. грн.

Усього від початку 2021 року Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області продано права оренди на 24 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 548,18 га. За результатами конкурентної боротьби між інвесторами загальний розмір плати за користування  земельними ділянками зріс з 478,3 тис. грн. до 1 882,1 тис. грн.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».