З початку запровадження ініціативи про забезпечення учасників АТО та членів родин загиблих військовослужбовців землею, в Житомирській області такою можливістю вже скористалися 2348 учасників АТО та членів їх сімей.

Земельні ділянки, по яким надано дозвіл на передачу із земель державної власності (за межами населених пунктів), будуть передані у власність із цільовим призначенням «для ведення особистого селянського господарства» та «ведення індивідуального садівництва», земельні ділянки із земель комунальної власності (в межах населених пунктів) передаються у власність учасникам АТО із цільовим призначенням «для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

«Загальна площа земельних ділянок, по яким прийнято рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, становить 1378,6 га., – зазначає в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Дмитро Мозговий. – Більшість ділянок призначені для ведення особистого селянського господарства (1194,5 га) та садівництва (102,8 га), дещо менше – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (81,4 га).»

Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області визначено 210 масивів земель державної та комунальної власності загальною площею 2481 га на території всіх районів області. На даний час проводиться робота по визначенню додаткових масивів земель, придатних для розподілу та передачі у власність учасникам АТО, членам їх сімей в межах норм безоплатної приватизації.

Дані про зарезервовані земельні ділянки для учасників АТО знаходяться за офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.