Упродовж 2020 року Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області реалізувало на земельних торгах права оренди на 56 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, що розташовані за межами населених пунктів. Земельні ділянки загальною площею 1 297 гектарів передані в оренду на 7 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та для ведення фермерського господарства.

Розмір річної орендної плати за всі земельні ділянки, визначений за результатами торгів, становив 2,9 млн грн. Кошти орендарі сплачуватимуть до місцевих бюджетів Житомирщини щороку упродовж всього терміну дії договорів оренди на земельні ділянки.

Найбільшу кількість ділянок передано у користування у Новоград-Волинському  (9 ділянок загальною площею 210,2 га), Пулинському  (9 ділянок загальною площею 68,0 га) та Ружинському  (8 ділянок загальною площею 120,9 га) районах регіону.

Найвищі показники річної орендної плати у відсотках від нормативної грошової оцінки земельної ділянки зафіксовано у Ружинському (170%) та Коростенському (82%) районах Житомирської області.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площ та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».