13 березня відбулась розширена колегія Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, на якій були підбиті підсумки роботи за 2016-й та визначені пріоритети на поточний рік
Засідання проходило під головуванням в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергія Козакова. Основне питання порядку денного – підбиття підсумків роботи землевпорядної служби області за 2016 рік.
Реалізація повноважень в частині розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності є одним з основних напрямів роботи відомства. У 2016 році Головним управлінням видано 3065 наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою (з них учасникам АТО – 2078 наказів), та 1360 наказів про затвердження документації із землеустрою (учасникам АТО – 578 наказів).
Як організатором земельних торгів Головним управлінням у 2016 році продано права оренди на 16 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 369,70 гектара. При цьому розмір річної плати за користування ділянками становив 375,21тис. грн, що на 21% більше від стартової ціни. З метою наповнення місцевих бюджетів належною орендною платою, у 2017 році заплановано виставити на земельні торги права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 1,3 тис. гектара.
Триває процес погодження проектів землеустрою за принципом екстериторіальності. З початку запровадження пілотного проекту експерти органів Держгеокадастру Житомирської області прийняли до опрацювання 2198 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, з них протягом 2016 року – 666 проектів, 2017 року – 1532 проекти. Станом на 06.03.2017 року експерти опрацювали 1975 проектів, або 90% від загальної кількості.
У поточному році в складі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області розпочало свою роботу Управління контрою за використанням та охороною земель. На колегії детально розглянули план роботи даного підрозділу.
Під час засідання колегії було розглянуто низку інших важливих питань, зокрема, про результати проведення інвентаризації земель сільсько- та лісогосподарського призначення, водного фонду з метою внесення в Державний земельний кадастр відомостей про земельні ділянки, про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі, про перенесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки та відкриття поземельних книг на земельні ділянки, відомості про які внесено до ДЗК як «пакетно завантажені», а також про стан виконавської дисципліни.
Після детального розгляду, по кожному з питань порядку денного були прийняті рішення, що сприятимуть підвищенню ефективності діяльності відомства у поточному році.
Підсумувавши засідання колегії, Сергій Козаков підкреслив, що ефективність роботи землевпорядної служби області залежить від злагодженої співпраці всіх структурних підрозділів, а також наголосив на необхідності своєчасного виконання доручень та опрацювання документів.
У роботі колегії взяли участь в. о. начальника відділу правового забезпечення діяльності територіальних органів та державних підприємств юридичного департаменту Держгеокадастру Іван Гикавий, директор ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Ігор Вержанський, кандидат с/г наук, доцент кафедри геодезії та землеустрою Житомирського національного агроекологічного університету Анатолій Кудрик, керівники структурних підрозділів Головного управління у районах.