27 вересня відбулась колегія Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, на якій були підбиті підсумки роботи за І півріччя 2016 року
Засідання проходило під головуванням в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергія Козакова. У роботі колегії взяли участь голова Житомирського регіонального відділення «Спілка землевпорядників України» Олена Матвійчук, директор ДП «Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» Ігор Вержанський, керівники територіальних органів та структурних підрозділів Держгеокадастру області, а також представники громадськості. Основне питання порядку денного – підбиття підсумків роботи землевпорядної служби області у першому півріччі поточного року.
Відкриваючи засідання, Сергій Козаков зазначив, що Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області в першому півріччі вжито вичерпні заходи, спрямовані на реалізацію завдань за основними напрямами діяльності.
Одним з основних напрямів роботи відомства є реалізація повноважень в частині розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Особливу увагу звернули на забезпечення земельними ділянками учасників АТО. За півроку Головним управлінням видано 860 наказів про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою та передано у власність 236 земельних ділянок на користь учасників АТО. Станом на кінець вересня ці показники зросли в середньому у два рази.
Триває робота щодо продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Так, у першому півріччі Головним управлінням як організатором земельних торгів продано права оренди на сім земельних ділянок загальною площею 180,3 гектара на території Новоград-Волинського та Пулинського районів. У жовтні запланований земельний аукціон з продажу прав оренди на дев’ять земельних ділянок загальною площею 189,4 гектара у Лугинського районі.
Очільник землевпорядної служби області звернув увагу на необхідність активізації роботи щодо організації та проведення земельних аукціонів на території Житомирської області: «Вже сьогодні потрібно готувати земельні ділянки для продажу у наступному році. Необхідно провести обстеження та визначити, які землі є найбільш інвестиційно-привабливими».
Завершується процес відкриття поземельних книг – у І півріччі їх було відкрито майже 435 тисяч, що становило 76% від необхідної кількості. На сьогодні робота кадастрових реєстраторів в цьому напрямку виконана майже на сто відсотків. «Станом на 27 вересня 2016 року державними кадастровими реєстраторами області відкрито 572 тисячі поземельних книг, що становить 99% від загальної кількості» – зазначив в. о. начальника управління державного земельного кадастру Олександр Оніщук.
Під час засідання колегії розглянули низку інших важливих питань, зокрема, про результати обстеження наявності та фізичного стану пунктів Державної геодезичної мережі України, стан надання адміністративних послуг державними кадастровими реєстраторами через центри надання адміністративних послуг, а також про результати аудиторських досліджень в системі Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Після детального розгляду, по кожному з питань порядку денного були прийняті рішення, що сприятимуть підвищенню ефективності діяльності установи у поточному році.