Місто Малин поетапно розвивається, і нинішні межі для міста, відверто скажу, замалі.
Зараз територія Малина займає близько 1800 гектарів, а в черзі на житло стоїть більше 1000 громадян. Де взяти землі, щоб виділити їм під забудову? Над цим зараз думає влада міста і наша землевпорядна служба. Великі території довкола Малина вкриті лісами, це землі держлісгоспів, ними може розпоряджатися лише Кабінет Міністрів України. А в інших місцях, по периметру до райцентру, прилягають сільські ради, і там переважно розпайовані землі. Це села Ворсівка, Слобідка, Українка, і жителі цих сіл просто так своїми паями, зрозуміло, не поступляться. Малинській міськраді, можливо, доведеться викупляти ці землі для громадських потреб, але де взяти гроші для цього, бюджет міста їх не має.
Місто через брак коштів не може замовити генплан свого подальшого розвитку, навіть повну інвентаризацію земель Малина ще не проведено. А це також значна перешкода на шляху розвитку, бо на околицях є ще старі радянські підприємства, які давно не працюють, а значні площі займають, і в реєстрах, і в звітності стоять.
Треба терміново зробити інвентаризацію міста, виявити пустуючі незадіяні землі і залучити їх для подальшого цільового використання, для будівництва того ж житла для жителів Малина.
Земельна служба району вказала на цей резерв, і влада міста пообіцяла, що на 2015 рік запланує кошти для проведення інвентаризації власної території, яка не проводилася вже 20 років. З іншого боку, кошти на ці роботи треба не малі, близько 1 млн. гривень. Але ж затягування із такою земельною ревізією відчутно стримує розвиток міста, не дає змоги задіяти пустуючі території для блага громадян.
До того ж, не провівши повну інвентаризацію міських земель, не можна розробити Генеральний план розвитку. А це взагалі неприпустимо, адже Малин – сучасне і перспективне місто, дуже красиве і затишне. Сюди вже переїхали жити сотні київських родин, воно потребує сьогодні динамічного розвитку.
За попередніми даними, у місті є вільні землі поблизу школи №5 і так званої Зайтфертової гори, але все потребує детальної ревізії і уточнення на місцевості.
Окрім житлового будівництва, місто Малин потребує значного розширення інфраструктури, доріг, комунікацій, а на це також потрібно щонайменше 100 гектарів вільної землі. Ці площі можна знайти, якщо влада міста і землевпорядна служба будуть спільно їх шукати.
Микола Душко,
начальник управління Держземагентства у Малинському районі
Comments are Closed