Землевпорядники з початку року оновили нормативну грошову оцінку землі у 15 населених пунктах Житомирської області. Загальна площа охопленої території становить 2,42 тис. гектара. На проведення нормативної грошової оцінки використали 144,3 тис. гривень. Фінансування робіт відбувається за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Загалом на Житомирщині налічується 1668 населених пунктів загальною площею 303,4 тис. гектарів. Первинна нормативна грошова оцінка земель проведена на території усіх поселень.
«Оновлені дані, отримані за результатами проведення нормативної грошової оцінки, використовуються для встановлення обґрунтованих платежів за землю, зокрема, визначення земельного податку та розрахунку орендної плати. Як правило, оновлення нормативної грошової оцінки земель суттєво збільшує надходження до місцевих бюджетів», – стверджує в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Оксана Присяжнюк.
За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту складається технічна документація, яка затверджується місцевою радою. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації.
Житомирські землевпорядники в першому півріччі 2016 року запланували оновити нормативну грошову оцінку земель у 56 населених пунктах області. Фінансування робіт необхідне на рівні 421,31 тис. гривень.
Довідково:
Згідно Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільсько- і лісогосподарського виробництв, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.