Упродовж двох тижнів, з 15 жовтня 2015 року, Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області зареєструвало 224 накази щодо розроблення відповідної документації для отримання земельних ділянок для учасників АТО і 69 наказів для громадян.
«На сьогодні в нас на розгляді перебуває ще близько двох тисяч заяв про надання земельних ділянок. Це заяви від громадян і учасників АТО. Близько половини з них мають прострочений термін розгляду. Попри це, ми все одно розглядаємо усі заяви, але хтось має нести відповідальність, чому вони не розглядалися раніше», – розповідає про стан справ в управлінні, коли його прийняв, перший заступник, а нині – в. о. начальника ГУ Держгеокадастру у Житомирській області Дмитро Мозговий.
За словами Мозгового, лише за два тижні його керівництва управлінням вже зареєстровано 224 накази для учасників АТО.
Крім того, територіальними органами Держгеокадастру області забезпечується консультативна допомога військовослужбовцям – учасникам АТО, членам їх сімей в питаннях роз’яснення порядку отримання земельних ділянок у власність, надання необхідних графічних матеріалів із зазначенням місцезнаходження бажаних земельних ділянок, порядку розроблення відповідної документації із землеустрою.
«У кожному районі є наші відділи. Вони надають інформацію про бажане розташування земельної ділянки. В більшості випадків ми одразу вказуємо, де є вільні земельні ділянки. При цьому, якщо громадяни хочуть отримати у власність земельну ділянку водного, лісового фонду або землі Міноборони, то в таких випадках ми відмовляємо, оскільки питання розгляду виділення даних земель не відноситься до компетенції Держгеокадастру», – зазначає Дмитро Мозговий.