На Житомирщині з моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею до Головного управління Держгеокадастру області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулись 11 474 учасника АТО.
За результатами розгляду заяв військові отримали 6 232 дозволи на розробку землевпорядної документації для відведення земельних ділянок загальною площею 5 673 гектари. Завершили процедуру оформлення землі у власність 1 809 військовослужбовців.
Безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області за цей період подали заяви 6 748 учасників АТО. З них 4 435 військовослужбовців отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на земельні ділянки загальною площею 5 152 гектара. У власність військові вже оформили 1 192 ділянки загальною площею 1 159 гектарів.
Із земель державної власності учасники АТО отримають ділянки для ведення особистого селянського господарства – 2 662 ділянки площею 4 967 гектарів. Ще 1 769 ділянок площею 185 гектарів призначені для індивідуального садівництва, а також 4 ділянки площею 0,4 гектара – для індивідуального дачного будівництва.
Для забезпечення потреб учасників АТО на території області зарезервовано 8 727 гектарів земель державної та комунальної власності. З них переважна більшість – 7 791 гектар – призначена для ведення особистого селянського господарства.
Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
Військовослужбовці, які вирішили одержати земельні ділянки на території будь-якого району, можуть ознайомитися із матеріалами про зарезервовані землі на веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області в розділі «Інформація для учасників АТО та членів їх сімей».