На Житомирщині з початку запровадження ініціативи про забезпечення землею до Головного управління Держгеокадастру області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулись 10 822 учасника АТО. Військові отримали 5 685 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 4 832 гектара.

Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 1 695 військовослужбовців. Загальна площа ділянок складає понад 1 107 гектарів. Переважна більшість з них призначена для ведення особистого селянського господарства – 572 ділянки загальною площею понад 996 гектарів.

Безпосередньо до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області за цей період подали заяви 6 233 учасника АТО. З них 3 959 отримали дозволи на розробку проектів землеустрою на ділянки загальною площею 4 362 гектара. У власність військові вже оформили 1 090 ділянок загальною площею майже 982 гектара.

«Виділення земельних ділянок для учасників АТО залишається одним з пріоритетних завдань для землевпорядної служби області. Фахівці нашого відомства постійно проводять роботу щодо визначення вільних земельних масивів, придатних для передачі військовим у власність», – зазначає в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Сергій Козаков.

Для забезпечення потреб учасників АТО на території області зарезервовано 8727 гектарів земель державної та комунальної власності різного цільового призначення. Із них 8526 гектарів зарезервували фахівці Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, решту – 201 гектар – органи місцевого самоврядування.

Військовослужбовці, які вирішили одержати земельні ділянки на території будь-якого району, можуть ознайомитися із матеріалами про зарезервовані землі на веб-сайті обласної землевпорядної служби в розділі «Інформація для учасників АТО та членів їх сімей».

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.