Сьогодні, 17 січня, у приміщенні Житомирського науково-дослідного та проектного інституту землеустрою відбулась спільна нарада Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області із розробниками документації із землеустрою та сертифікованими інженерами-землевпорядниками області.
Мета заходу – обговорення Порядку використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою.
Про основні вимоги зазначеного Порядку поінформував начальник відділу державного геодезичного нагляду Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Володимир Руднік. Зокрема, він зазначив, що координатною основою при здійсненні робіт із землеустрою є Державна геодезична референцна система координат УСК-2000 (раніше роботи із землеустрою виконувались переважно у системі координат СК-63).
«Відтепер розробники документації із землеустрою будуть працювати у місцевій системі координат, однозначно зв’язаній із системою координат УСК-2000 – зауважив Володимир Руднік. – Паспорт місцевої системи координат Житомирської області (МСК-18) розміщено на геопорталі Державної геодезичної мережі України».
Найбільш жваве обговорення у присутніх викликало питання застосування механізму переведення координат з інших систем в УСК-2000.
По завершенні наради учасники відмітили важливість переходу до нового рівня топографо-геодезичних та землевпорядних робіт, а також домовились в подальшому спільно вирішувати питання, які можуть виникнути при застосуванні нової системи координат під час здійснення робіт із землеустрою.
Нагадаємо, Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 02.12.2016р. №509 затверджено Порядок використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою. Наказ опублікований в «Офіційному віснику України» (www.ovu.com.ua) у виданні №99 від 23.12.2016р.
Вимогами зазначеного Порядку передбачено, що роботи із землеустрою виконуються в системі координат УСК-2000 або місцевих системах координат, однозначно зв’язаних із системою координат УСК-2000.
Довідково
Наказом Держземагентства від 10.01.2014 року №3 «Про банк геодезичних даних» визначено створити банк геодезичних даних – систему, що складається з баз даних (супутникових, геодезичних, нівелірних, гравіметричних), системи керування базами даних і прикладного програмного забезпечення для оброблення, зберігання та захисту даних, організації доступу до геодезичної інформації.
Адміністратором банку геодезичних даних визначено державне підприємство «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії», яке належить до сфери управління Держгеокадастру України.