З моменту запровадження ініціативи про забезпечення землею до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області із заявами про отримання земельних ділянок звернулись 4755 учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів. Найбільше заяв на отримання землі надійшло у Житомирському (1798), Чуднівському (539) та Бердичівському (434) районах області.
За результатами розгляду заяв учасники АТО отримали 3568 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення земель сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 3826 гектарів. Ділянки призначені переважно для ведення особистого селянського господарства (1985 наділів площею 3649,9 гектара).
Вже завершили процедуру оформлення землі у власність 930 учасників АТО. Загальна площа переданих земельних ділянок становить 699,8 гектара. Військові планують займатись садівництвом на 565 ділянках загальною площею понад 60 гектарів. Ще 365 земельних ділянок площею майже 640 гектарів використають для ведення особистого селянського господарства.
Територіальні органи Держгеокадастру спільно з місцевими радами Житомирщини зарезервували для учасників АТО та членів сімей загиблих земельні масиви загальною площею 8368,3 гектара. Військовослужбовці, які вирішили одержати земельні ділянки на території будь-якого району, можуть ознайомитися із матеріалами про вільні землі на веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Довідково:
Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.
На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.