Природний заповідник ДревлянськийПриродній заповідник «Древлянський» створений Указом Президента України від 11.12.2009 № 1038/2009 на радіоактивно забрудненій території Народицького району, в зоні безумовного відселення, на площі 30,9 тис. га.
Межі заповідника до цього часу не встановлені в натурі (на місцевості), що стримує природоохоронну діяльність в межах заповідного об’єкту.
Ускладнює роботу й те, що до складу земель заповідника ввійшли землі відселених населених пунктів, землі сільськогосподарського та лісогосподарського призначення державної та комунальної власності, землі автомобільних доріг, передані в постійне користування державним підприємствам та інші, що потребує вилучення зазначених земель у землекористувачів та зміни цільового призначення, для передачі їх до земель природно-заповідного фонду.
З метою отримання дозволів на складання проектів відведення земельних ділянок адміністрацією заповідника, територіальними органами Держземагентства області готуються необхідні для цього матеріали, зокрема викопіювання з графічних матеріалів документації із землеустрою, яка зберігається в Державному фонді документації із землеустрою, інформація з державної статистичної звітності з кількісного обліку земель та інші.
В разі прийняття позитивного рішення уповноваженими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування щодо надання дозволів на складання документації із землеустрою та виділення в поточному році відповідного фінансування, роботи із розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок заповіднику та встановлення меж, будуть завершені до кінця 2015 року.