Упродовж 2020 року експерти відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області перевірили на відповідність законодавству 787 об’єктів державної експертизи, що на 144 (18%) документації більше, ніж у 2019 році.

За підсумками перевірки позитивну оцінку експертів отримали 474 документації (60% від загальної кількості), 312 повернуто на доопрацювання та по одній документації надана негативна оцінка.

За видами робіт переважну більшість висновків підготовлено на проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 546, на технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель видано 239 висновків та 2 висновки – на проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

За проведення державної експертизи землевпорядної документації у 2020 році до місцевих бюджетів надійшло 93,2 тис. грн.

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.