fon002Відповідно до вимог статті 18 Закону України “Про оцінку земель” та з урахуванням норми пункту 271.2 статті 271 Податкового кодексу України до 15 липня поточного року в області необхідно провести роботи з поновлення нормативної грошової оцінки земель 258 населених пунктів.
На даний час технічна документація з нормативної грошової оцінки земель розробляється по 137 населених пунктах області, однак 121 населений пункт й досі не задіяний до виконання робіт, через брак коштів. Однак, кошти можна знайти.
Станом на 01.01.2015 року, на рахунках місцевих рад області знаходяться кошти, що надійшли у порядку відшкодування втрат від сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в сумі 23 млн. 956,4 тис. грн. Найбільше коштів знаходиться на рахунках у Житомирському районі, понад 6 млн. 138 тис. грн., Брусилівському районі – 4 млн. 895 тис. грн., Коростенському районі- 3 млн. 618 тис. грн. та Володарсько-Волинському районі – 1 млн. 630 тис. грн.
Враховуючи даний факт, Головне управління Держземагентства в області пропонує органам місцевого самоврядування провести організаційну роботу спільно з управлінням Державної казначейської служби для перерозподілу залишків коштів, які перебувають на рахунках сільських, селищних, міських рад, нормативну грошову оцінку земель яких проведено, для акумулювання їх на рахунки районної ради з подальшим використанням на проведення нормативної грошової оцінки земель в радах, де такі кошти відсутні.