Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області визначені 205 масивів земель державної та комунальної власності загальною площею 2364 га на території всіх районів області, з яких 62 земельних масиви розташовані на території населених пунктів загальною площею 230 га та 143 земельний масив за межами населених пунктів площею 2134 га. Визначені земельні масиви придатні для передачі в приватну власність військовослужбовцям – учасникам АТО для будівництва та обслуговування житлових будинків, ведення особистого селянського господарства та садівництва.

           Територіальними органами Держгеокадастру області забезпечується всебічна консультативна допомога військовослужбовцям – учасникам АТО, членам їх сімей в питаннях роз’яснення порядку отримання земельних ділянок у власність, надання необхідних графічних матеріалів із зазначенням місцезнаходження бажаних земельних ділянок, порядку розроблення відповідної документації із землеустрою.

       Перед суб’єктами господарювання, які здійснюють розроблення документації із землеустрою, поставлене чітке завдання мінімізувати витрати при її розробленні на замовлення військовослужбовців – учасників АТО, членів їх сімей з метою недопущення завищення вартості виконання робіт із землеустрою.

        Станом на 24.09.2015р. до територіальних органів Держгеокадастру області та міських, селищних, сільських рад області надійшло 3963 заяв від військовослужбовців – учасників АТО, членів їх сімей про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою із подальшою передачею земельних ділянок у власність в межах норм безоплатної приватизації, в тому числі:

– до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області – 1474 заяв;

– до місцевих рад – 2489 заяв.

          Із загальної кількості заяв, що надійшли від учасників АТО, 2012 заяв опрацьовано, з них прийняті відповідні рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою по 1844 заявам, надано відмову у наданні дозволу – по 168 заявам.

          Загальна площа земельних ділянок, по яким прийнято рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, становить 964 га, з яких:

– видано накази Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області по 1163 земельним ділянкам загальною площею 797,7863га;

– прийнято рішення сесій сільських, селищних, міських рад по 681 земельним ділянкам загальною площею 166,5542 га.

           По 247 земельним ділянкам документація із землеустрою розроблена та затверджена, а зазначені земельні ділянки загальною площею 82,5599 га передані в приватну власність. Передані в приватну власність 8 земельних ділянок в Андрушівському районі, 13 в Бердичівському районі, 5 в Брусилівському районі, 1 в Володарсько-Волинському районі, 127 в Житомирському районі, 2 в Коростенському районі, 25 в Малинському районі, 1 в Новоград-Волинському районі, 19 в Олевському районі, 18 в Попільнянському районі, 1 в Радомишльському районі, 2 в Ружинському районі, 1 в Червоноармійському районі, 7 в Черняхівському районі та 17 в м. Житомирі.

         Найбільша кількість заяв від військовослужбовців – учасників АТО, членів їх сімей надійшло по м. Житомиру (1213), по м. Малину (134), по          м. Новоград-Волинському (275), Житомирському району (971), Коростишівському (96), Ружинському (157), Попільнянському (172) районах області.

         Земельні ділянки, по яким прийнято рішення про надання дозволу військовослужбовцям – учасникам АТО на розроблення документації із землеустрою, за своїм цільовим призначенням поділяються:

  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – 586 земельних ділянок загальною площею 67,9042 га;
  • для ведення садівництва – 764 земельних ділянок загальною площею 82,1014 га;
  • для особистого селянського господарства – 494 земельні ділянки загальною площею 814,3349 га.

На даний час проводиться робота по визначенню додаткових масивів земель, придатних для розподілу та передачі у власність військовослужбовцям – учасникам АТО, членам їх сімей в межах норм безоплатної приватизації.