Станом на 5 березня, місцеві ради 12-ти об’єднаних територіальних громад Житомирщини вже ухвалили рішення про звернення до Головного управління Держгеокадастру області щодо передачі їм у комунальну власність земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Зокрема, такі рішення ухвалили: Тетерівська, Потіївська, Високівська, Краснопільська, Горщіківська, Ушомирська сільські ради; Хорошівська, Новоборівська, Корнинська, Миропільська, Народицька селищні ради та Коростишівська міська рада.

Для шести громад – Тетерівської, Потіївської, Високівської, Краснопільської, Хорошівської, Новоборівської Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області вже видало накази на проведення інвентаризації цих земель. Наразі проводяться польові роботи, формується технічна документація із землеустрою щодо інвентаризації земель.

Далі, згідно з процедурою, будуть сформовані земельні ділянки, присвоєні кадастрові номери земельним ділянкам, сформовані реєстри земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які не передані у власність, та зареєстровано право власності держави на земельні ділянки.

Після цього Головним управлінням буде прийнято наказ про передачу земельних ділянок із державної власності у комунальну та здійснено приймання-передачу таких земельних ділянок в комунальну власність згідно з підписаними актами приймання-передачі.

Наказ Головного управління про передачу земельної ділянки державної власності в комунальну та підписаний акт приймання-передачі буде підставою для реєстрації права комунальної власності на земельні ділянки в Єдиному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

Довідково

31 січня  Уряд схвалив розпорядження № 60-р щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію не вдаючись до змін в законодавстві.

Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал (otg.land.gov.ua) та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії (0 800 502 528).

Із поетапною блок-схемою отримання земельних ділянок у власність ОТГ можна ознайомитися за посиланням.