У 2017 році фахівці відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області провели державну експертизу 553 документацій із землеустрою та землеоціночних робіт. З них 500 – документації, що надійшли на обов’язкову експертизу, та 53 – на добровільну.

За підсумками перевірки позитивно оцінили 362 об’єкти державної експертизи. На доопрацювання повернули 181 документацію, та ще по 10-ти  документаціях надана негативна оцінка.

Переважну більшість підготовлених експертних висновків за видами робіт складають висновки по проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 321. Ще 186 висновків експерти підготували по технічній документації з нормативної грошової оцінки. По звітах з експертної грошової оцінки земельних ділянок видали 38 висновків. Решта вісім експертних висновків – по проектах встановлення (зміни) меж населених пунктів.

За проведення державної експертизи землевпорядної документації у 2017 році до загального фонду державного бюджету надійшло 51,4 тис. гривень.

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.