Від початку поточного року фахівці відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області провели державну експертизу 99 документацій із землеустрою та землеоціночних робіт. З них 95 об’єктів документації надійшли на обов’язкову експертизу та 4 – на добровільну.

За підсумками перевірки позитивно оцінили 62 об’єкти державної експертизи. На доопрацювання повернули 31 документацію, та ще по шести документаціях надана негативна оцінка.

Переважну більшість підготовлених експертних висновків за видами робіт складають висновки технічній документації з нормативної грошової оцінки – 60. Ще 39 висновків експерти підготували по проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Через Центр надання адміністративних послуг видано 47 висновків експертизи.

Довідково

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.