З початку 2017 року експерти відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області перевірили на відповідність вимогам чинного законодавства 350 документацій із землеустрою та землеоціночних робіт.

За підсумками перевірки позитивно оцінили 242 об’єкти експертизи. На доопрацювання повернули 104 пакети документів. Ще по чотирьох документаціях надана негативна оцінка.

Із загальної кількості підготовлених експертних висновків за видами робіт переважну більшість складають висновки по проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 221. Ще 90 висновків експерти підготували по технічній документації з нормативної грошової оцінки земель. По звітах з експертної грошової оцінки земельних ділянок видали 31 висновок. Інші вісім експертних висновків – по проектах встановлення (зміни) меж населених пунктів.

Усього з початку року до відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру Житомирщини подано 403 документації із землеустрою та землеоціночних робіт.

Довідково:

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.