У І кварталі 2019 року фахівці відділу державної експертизи Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області провели державну експертизу 114 документацій із землеустрою та оцінки земель. З них позитивно оцінили 85 об’єктів державної експертизи (75% від загальної кількості), на доопрацювання повернули 26  документацій, ще по трьох документаціях надана негативна оцінка.

Із загальної кількості на обов’язкову державну експертизу надійшло 113 документацій,  на добровільну – 1.

За видами робіт переважну більшість підготовлених експертних висновків складають висновки по проектах землеустрою щодо відведення земельних ділянок – 81. Ще 33 висновки експерти підготували по технічній документації з нормативної грошової оцінки.

Довідково

Державна експертиза землевпорядної документації – це діяльність, метою якої є дослідження, перевірка, аналіз та оцінка об’єктів експертизи на предмет їх відповідності вимогам законодавства, встановленим стандартам, нормам і правилам.

Об’єктами державної експертизи є документація із землеустрою та документація з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріали і документація державного земельного кадастру.